11.04.2017

прес-реліз

 

За підсумками березня 2017 року грошова маса збільшилась на 1.3% до 1074.1 млрд. грн., що було зумовлено переважно зростанням залишків за депозитами у національній валюті (на 3.4%). Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за березень 2017 року.

 

Залишки за депозитами корпоративного сектору за підсумками місяця збільшились на 3.7%, у тому числі у національній валюті – на 4.7%. Залишки за депозитами бізнесу в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) за підсумками березня зросли на 2.4%.

 

Залишки депозитів домашніх господарств у березні зростали повільніше. Портфель гривневих депозитів населення збільшився на 1.9%, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – відбулося незначне скорочення – на 0.7%.

 

Зростання депозитів у національній валюті, серед іншого, зумовлено збереженням привабливості депозитних продуктів банків в умовах подальшого зміцнення гривні.

 

Залишки за кредитами, наданими банками у національній валюті, у березні зросли на 0.7%. Збільшення гривневих кредитів, наданих корпоративному сектору, на 0.4% може відображати сезонне збільшення потреби підприємств у обігових коштах. Також збільшувався попит на кредитні ресурси і в домогосподарств, у тому числі на тлі помірного зниження їх вартості. Так, залишки за кредитами, наданих домашнім господарствам у національній валюті, зросли на 2.3%.

 

Портфель кредитів банківського сектору, наданих в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті), за підсумками місяця продовжував скорочуватися (на 2.1%).

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у березні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (квітень 2017).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.