10.12.2018

прес-реліз

 

Національна платіжна система "Український платіжний ПРОСТІР" (далі – НПС "ПРОСТІР") та UnionPay International, найбільша міжнародна платіжна система у світі за кількістю емітованих платіжних карток, уклали договір про емісію кобейджингових карток. Відповідний документ в Пекіні сьогодні підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та генеральний директор UnionPay International Цай Цзяньбо. На урочистій події також були присутні голова правління China UnionPay Шао Фудзюн та президент China UnionPay Ши Веньчао.

 

У листопаді цього року UnionPay International вийшла на український ринок та стала четвертою в Україні міжнародною картковою платіжною системою, платіжною організацією якої є нерезидент.

 

Завдяки широкій глобальній мережі приймання карток UnionPay, користувачі кобейджингових карток під брендами ПРОСТІР та UnionPay отримають можливість оплачувати товари і послуги, а також знімати кошти в банкоматах не лише в Україні, а й практично в усьому світі.

 

Це перший кобейджинговий проект в історії української національної платіжної системи. Угода не передбачає будь-яких фінансових зобов'язань сторін, а її метою є партнерський розвиток продуктів обох платіжних систем. Емісія кобейджингових карток ПРОСТІР та UnionPay розпочнеться після досягнення безпосередніх домовленостей із зацікавленими банками-емітентами.

 

"Ми пишаємося досягненнями нашої національної платіжної системи, яка здатна конкурувати з міжнародними платіжними системами та є цікавою для створення партнерських проектів світового масштабу", – сказав Голова Національного банку України Яків Смолій.

 

Він додав, що цей проект сприятиме подальшому розвитку і популяризації НПС "ПРОСТІР", а також допоможе розширити технологічні можливості карток української системи і запропонувати користувачам нові цікаві продукти.

 

"Ми вважаємо, що підписання договору про емісію кобейджингових карток з UnionPay International є взаємовигідним для обох сторін. Це дозволить китайській платіжній системі швидко запустити в Україні емісію платіжних карток, які будуть працювати в усій платіжній інфраструктурі на території нашої країни, а національній платіжній системі – підтримати функціонал транскордонних операцій", – наголосив Яків Смолій.

 

Голова правління China UnionPay Шао Фуцзюнь зі свого боку зауважив, що попит на транскордонні платежі між Україною та Китаєм зростає.

 

"Випуск локальних карток реалізується за допомогою моделі інноваційної співпраці, яка буде підтримувати двосторонні розрахунки між Китаєм та Україною. UnionPay постійно вдосконалює свої глобальні сервісні можливості. У майбутньому ми підвищимо конкурентні переваги НПС "ПРОСТІР", розширимо свої технологічні можливості в Україні та досліджуватимемо інноваційну ділову співпрацю, таку як мобільний платіж UnionPay для надання послуг українцям»,- сказав він.

 

Національний банк упевнений, що старт роботи UnionPay International в Україні посилить конкуренцію і якість фінансових послуг, сприятиме розвитку інноваційних технологій на платіжному ринку, а також інвестиціям в економіку країни.

 

 

Довідково

 

Кобейджингові картки – це картки, які суміщають платіжні технології та логотипи двох платіжних систем та приймаються в платіжній інфраструктурі цих систем, що дозволяє значно розширити мережу використання такого сумісного продукту.

 

UnionPay International – дочірня компанія China UnionPay. У партнерстві з більш ніж 2000 фінансовими інститутами по всьому світу, вона надає можливість використовувати картки для оплати товарів, послуг і зняття готівки в 171 країнах та регіонах світу. Емісію карток UnionPay здійснює у 51 країні та регіоні світу.

 

НПС "ПРОСТІР" – це національна система роздрібних платежів, створена Національним банком України, розрахунки у якій здійснюються за допомогою платіжних карток на території України.

 

На сьогодні учасниками системи є національний оператор поштового зв’язку "Укрпошта" та 50 банків.

Загальна кількість платіжних карток системи становить понад 600 тис. шт.

 

Із застосуванням платіжних карток НПС "ПРОСТІР" за минулий рік здійснено 10,7 млн операцій на суму 16,3 млрд грн.

 

Упродовж останніх років НПС "ПРОСТІР" значно розширив власну мережу прийому – на сьогодні інфраструктура приймання платіжних карток національної платіжної системи складає майже 95% від усієї термінальної мережі в Україні.