11.12.2018

прес-реліз

 

Кредитний портфель банків у національній валюті за місяць зріс на 1,2% до 624,7 млрд грн. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за листопад 2018 року.

 

У листопаді банки продовжували активно кредитувати населення – обсяг гривневих кредитів фізичним особам за місяць зріс на 2,4% до 134,6 млрд грн. Також суттєву кредитну підтримку отримав і корпоративний сектор. Зокрема, гривневі кредити бізнесу за цей період зросли на 0,9% до 490,1 млрд грн, обсяг кредитів в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) збільшився на 1,2% до 15,1 млрд дол. США.

 

Обсяг депозитів населення у платоспроможних банках у листопаді лишився майже на рівні попереднього місяця: у гривні – 257,7 млрд грн, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – 8,5 млрд дол. США.

 

Натомість обсяг коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках у листопаді скоротився, що значною мірою зумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Зокрема, обсяг гривневих депозитів  знизився на 5,1% до 233,1 млрд грн, валютних (в доларовому еквіваленті) – на 7,5% до 4,9 млрд дол. США.

 

Вартість депозитів для населення та бізнесу підвищилась.

 

Динаміка гривневих ставок банків у листопаді, крім трансмісії від підвищення облікової ставки у попередні періоди, відображала вплив і кон’юнктурних чинників.

 

Посилення конкуренції за клієнтів спонукало банки підвищувати у листопаді дохідність гривневих депозитів як для корпоративного сектору (на 0,7 в. п. до 14,3%), так і для фізичних осіб (на 0,4 в. п. до 11,4% річних).

 

Також поступово зростали ставки і за гривневими кредитами через посилення попиту на них з боку підприємств та населення. Так, вартість гривневих кредитів для бізнесу в листопаді збільшилася на 0,2 в. п. до 19,8% річних, для населення – на 0,5 в. п. до 33,1% річних.

 

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у листопаді 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (грудень 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.