Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Київська Русь


Дата введення в обіг: 25 грудня 2001
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 біметалеві із дорогоцінних металів (Ag 925 - Au 916) 13.54 31,0 пруф-лайк секторальне рифлення 2000 2000

Серія: Пам’ятки давніх культур України
Присвячена одній з найбільших в Європі ранньофеодальних держав (IX - середина XII ст.), яка виникла шляхом об`єднання східнослов`янських племен навколо Києва і Середнього Подніпров`я, що створило сприятливі умови для розвитку суспільно-економічного, політичного та культурного життя наших предків.
Роздрібна ціна, грн: 13186

На аверсі монети у внутрішньому колі зображено загальну для цієї серії композицію - у центрі на тлі житнього колосся символічне колесо історії, тризуб, а внизу - змія, вгорі - малий Державний Герб України; у зовнішньому колі ліворуч зображено князя з макетом собору, біля ніг якого лежить гепард; праворуч - княгиню з шитвом, а також логотип Монетного двору і написи: УКРАЇНА / 2001/ 20/ ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено: у внутрішньому колі - давньоруський колт (жіноча прикраса), у зовнішньому колі - фрагменти київського ритуального наруччя (XII-XIII ст.) та стилізований напис у два рядки: КИЇВСЬКА РУСЬ.
Художник: Чайковський Роман
Скульптор: Чайковський Роман
Повернутись