Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Літак Ан-225 Мрія


Дата введення в обіг: 30 квiтня 2002
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 срібло (Ag 925) 62.2 50,0 пруф секторальне рифлення 2000 2000

Серія: Літаки України
Розпочинає нову серію `Літаки України`, мета якої відобразити більше ніж піввікову діяльність Авіаційного науково-технічного комплексу імені О.К.Антонова та значні досягнення сучасного українського літакобудівництва. Монета присвячена унікальному широкофюзеляжному надважкому літаку, що призначений для транспортування великогабаритних вантажів вагою до 250 тонн, перший політ якого відбувся в грудні 1988 року. На рахунку літака - 214 національних авіарекордів та 124 світових.
Роздрібна ціна, грн: 3245

На аверсі монети в центрі в намистовому колі зображено малий Державний Герб України в оточенні алегоричної композиції із сонця, стилізованого крила, птахів (праворуч) та зірок, що втілює мрію людства досягти космічних висот, та кругові написи: на монеті зі срібла - УКРАЇНА, 2002, 20, ГРИВЕНЬ, а також позначення металу та його проби - Ag 925, вага в чистоті - 62,2 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено надважкий літак над злітно-посадочною смугою та кругові написи: угорі - ЛІТАКИ УКРАЇНИ; унизу - АН-225 `МРІЯ`, між цим написом розміщено голографічний логотип `АН`.
Художник: Дем`яненко Володимир
Скульптор: Дем`яненко Володимир
Повернутись