Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Пам`ятна медаль `100 років від дня заснування Українського державного банку`


Дата введення в обіг: 21 грудня 2017
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
відсутній нейзильбер 0 35,0 30000 30000

Серія: Сувенірна продукція
Пам`ятна медаль випущена на відзначення 100-річчя Української революції 1917 - 1921 рр. та створення першого центрального банку України. Одним із перших законодавчих актів Центральної Ради Української Народної Республіки був закон про заснування Українського державного банку, який відіграв важливу роль у визвольних змаганнях українців тих років, а також у набутті ними власного досвіду банківництва.
Роздрібна ціна, грн: 30

На аверсі медалі розміщено: угорі - малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у восьмикутному картуші на дзеркальному тлі зображено алегоричні жіночі фігури, які символізують торгівлю, багатство, добробут, могутність та щедрість і тримають розгорнутий сувій із зображенням емблеми Національного банку України. Унизу - рік карбування медалі - 2017.
На реверсі медалі зображено історичну двоповерхову будівлю банку над якою в картуші з рослинного орнаменту - тризуб, під будівлею - напис 100/ РОКІВ. По колу розміщено написи: ЗАСНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО БАНКУ (угорі півколом), УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (унизу півколом).
Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій
Скульптор: Чайковський Роман , Дем`яненко Володимир , Демяненко Анатолій
Повернутись