Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Павло Полуботок


Дата введення в обіг: 29 сiчня 2003
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 3000 3000

Серія: Герої козацької доби
Присвячена наказному гетьману Лівобережної України Павлу Полуботку (бл.1660 - 1724 рр.), який стояв на чолі верхівки української старшини та виступав проти обмеження автономії України, за відновлення гетьманства та ліквідацію Малоросійської колегії. За організацію опозиційної діяльності був ув`язнений у Петропавлівській фортеці, де й помер. Похований у Петербурзі.
Роздрібна ціна, грн: 1617

На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева - символи міст Києва і Львова, стилізовані написи: УКРАЇНА, 2003, 10, ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору, а також позначення металу, його проба - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.
На реверсі монети в намистовому колі в центрі зображено поясний портрет Павла Полуботка, праворуч - герб Полуботка. Між зовнішнім кантом монети і намистовим колом угорі розміщено стилізований напис ПАВЛО ПОЛУБОТОК, унизу - роки життя 1660 - 1724
Художник: Івахненко Олександр
Скульптор: Новаковськи Анджей , Дем`яненко Володимир
Повернутись