Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

350-річчя Переяславської ради 1654 року


Дата введення в обіг: 5 сiчня 2004
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 8000 8000

Серія: Герої козацької доби
Присвячена важливій події періоду національно-визвольної війни українського народу - Переяславській раді 8 (18) січня 1654 року, коли збори старшини, козацтва, міщан та cелян проголосували за входження України до складу Росії на правах політичної автономії, що на той час мало прогресивне значення для економічного, політичного та культурного розвитку українського народу.
Роздрібна ціна, грн: 1672

На аверсі монети на дзеркальному тлі потрійної арки православного храму зображено малий Державний Герб України, під яким у два рядки - номінал монети 10 ГРИВЕНЬ, праворуч (у три рядки) - позначення металу, його проби - Ag 925, маса в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору, також праворуч півколом на дзеркалі розміщено напис УКРАЇНА, унизу - рік карбування монети 2004
На реверсі монети на дзеркальному тлі потрійної арки православного храму зображено багатофігурну композицію на чолі з Богданом Хмельницьким, під якою дата - 1654, праворуч півколом розміщено напис ПЕРЕЯСЛАВСЬКА КОЗАЦЬКА РАДА.
Художник: Терьохіна Оксана , Домовицьких Наталія
Скульптор: Дем`яненко Володимир
Повернутись