Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Героїчна оборона Севастополя 1854-1856


Дата введення в обіг: 28 квiтня 2004
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 10000 10000

Серія: Інші монети
Присвячена 150-річчю від початку героїчної оборони Севастополя, яка тривала 349 днів під час Кримської війни - найбільшої з воєн, що відбувалися на українських землях у XIX столітті. У ній взяли участь сформовані в Україні Чернігівський, Полтавський, Житомирський, Подільський, Одеський, Волинський та Кременчуцький полки, а також загони Чорноморського козацького війська. Крім загальновідомих адміралів Чорноморського парусного флоту (який був затоплений, щоб перешкодити доступу ворожим паровим кораблям до Севастопольської гавані) В.Корнілова, П.Нахімова, В.Істоміна та ін., справжній героїзм виявили разом з російськими солдатами та матросами українці - Ф.Заїка, І.Демченко, Д.Горленко, М.Шульга, А.Гіденко, Г.Шевченко, І.Даниленко та легендарний розвідник - матрос П.Кішка.
Роздрібна ціна, грн: 1617

На аверсі монети на тлі схеми укріплень бастіонів і батарей Севастополя зображено пам`ятник кораблям, що загинули (праворуч), над ним - напис УКРАЇНА; ліворуч від зображення розміщено: угорі малий Державний Герб України, посередині написи - 10 ГРИВЕНЬ, унизу рік випуску монети - 2004, ліворуч у два рядки позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1; праворуч від зображення пам`ятника - логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети на передньому плані зображено основні технічні елементи оборони - 36-фунтову корабельну гармату та боєприпаси (картеч, ядра, бомби, шомпол), на другому плані - парусне та парове судна, форт, що прикриває вхід до корабельної бухти; розміщено написи: угорі на стілізованій морській стрічці - СЕВАСТОПОЛЬ, унизу півколом - ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА 1854-1856.
Художник: Іваненко Святослав
Скульптор: Іваненко Святослав
Повернутись