Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

80-річчя бою під Крутами


Дата введення в обіг: 30 сiчня 1998
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 звичайна рифлений 150000 150000

Серія: Відродження української державності
Присвячена 80-річчю бою під Крутами - події, що увійшла в історію України яскравою сторінкою героїчного опору трьохсот київських студентів і гімназистів, які стали на захист незалежності Української Народної Республіки від наступаючих більшовицьких військ.
На аверсі монети в центрі зображено малий Державний герб України на тлі багатофігурної композиції, яка втілює ідею розстріляного державного відродження: через центр мішені, позначеної на монетному полі трьома концентричними колами, прямує у перспективу колона озброєних юнаків. Ліворуч і праворуч від зображення дати 1918-1998. По колу розміщено написи: вгорі УКРАЇНА та внизу у два рядки 2 ГРИВНІ.
На реверсі монети розміщена композиція з двох частин, що відтворює історичний момент протистояння двох сил: ліворуч - статичні фігури юнаків-героїв як уособлення захисту незалежності УНР; праворуч - динамічне зображення алегорії більшовицької інтервенції у вигляді простертої руки, яка прокладає шлях атакуючій кінноті. Навколо зображення напис, розділений солярним знаком 80-РІЧЧЯ БОЮ ПІД КРУТАМИ. 29.01.1918
Художник: Кущ Анатолій
Скульптор:  аверс: Чайковський Роман  реверс: Дем`яненко Володимир
Повернутись