Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Олеський замок


Дата введення в обіг: 17 серпня 2021
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 3000 3000

Серія: Пам’ятки архітектури України
Присвячена справжній перлині Львівщини – комплексній пам’ятці архітектури та історії – Олеському замку, уперше згаданому в історичних джерелах 1327 року. Замковий комплекс багато століть височіє на вершечку крутого пагорба-останця і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію України та сусідніх країн. Середньовічна фортеця в ХVII ст. була перетворена Яном Даниловичем на палац у стилі ренесансу. Замковий комплекс в Олеську, до архітектурних споруд якого, крім замку, належить костел капуцинів із келіями, входить до туристичного маршруту “Золота підкова Львова”.
Роздрібна ціна, грн: 1654

На аверсі монети на тлі зображення Олеського замку з гравюри ХІХ ст. розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України; праворуч – різьблене в камені зображення над в’їзною брамою замку часів перебудови Даниловича; унизу на дзеркальному тлі абрису зубців, що символізують оборонне значення замку в певний період його існування, написи: УКРАЇНА/ 2021/ 10 ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено Олеський замок та написи ОЛЕСЬКИЙ/ ЗАМОК (угорі праворуч).
Художник: Таран Володимир , Харук Сергій , Харук Олександр
Скульптор: Демяненко Анатолій , Чайковський Роман
Повернутись