Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Микола Бажан


Дата введення в обіг: 26 липня 2004
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 звичайна рифлений 30000 30000

Серія: Видатні особистості України
Присвячена 100-річчю від дня народження поета, редактора, театрознавця, кінокритика, кіносценариста, перекладача, державного і громадського діяча – Миколи Платоновича Бажана (1904 – 1983), який народився в м. Кам`янці-Подільському (нині Хмельницька обл.). М.П. Бажан – людина надзвичайно широкої ерудиції, справжній енциклопедист, академік Академії наук УРСР (1951), заслужений діяч науки УРСР (1966), коло інтересів якого охоплювало майже всі сфери культурного життя України. Він був ініціатором і науковим керівником видання `Українська Радянська Енциклопедія`. Та передусім Бажан увійшов в історію України як поет. Для його поезії характерні піднесеність інтонацій, епічність звучання, переважання патріотичних і громадянських мотивів.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під ним напис – УКРАЇНА, у центрі монети – композиція з олівця, ручки з крилом Пегаса та пензлика, праворуч написи: 2/ГРИВНІ, унизу рік карбування монети – 2004 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено портрет Миколи Бажана, по боках півколом розміщено написи: ліворуч – МИКОЛА БАЖАН, праворуч роки життя – 1904 – 1983.
Художник: Груденко Борис , Кочубей Микола
Скульптор: Атаманчук Володимир , Чайковський Роман
Повернутись