Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

2500 років Балаклаві


Дата введення в обіг: 24 березня 2004
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
5 нейзильбер 16.54 35,0 звичайна рифлений 30000 30000

Серія: Стародавні міста України
Присвячена цьому стародавньому місту, в одному з районів Севастополя. На місці нинішньої Балаклави за свідченнями Страбона, Плінія Старшого та інших античних авторів знаходилось поселення племені таврів – Палакіон (VII – VI ст. до н. е.), близько IV ст. до н. е. ним заволоділи греки, у V ст. н. е. – візантійці. Бухта, надійно прихована від моря високими скелями, постійно привертала увагу – у 1357 році місто завоювали генуезці, збудувавши фортецю Чимбало, у 1457 році захопили турки, і з цього часу місто зветься Балаклава (місто риб).
На аверсі монети зображено давньогрецькі торговельні судна, між ними у центрі – малий Державний Герб України, під яким розміщено напис у два рядки 5 ГРИВЕНЬ в оточенні орнаментальної композиції з листя аканта та виноградної лози, крім того – логотип Монетного двору Національного банку України. Угорі розміщено напис УКРАЇНА, під ним рік карбування монети - 2004.
На реверсі у верхній частині монетного поля зображено Балаклавську бухту, праворуч – вітрильники, ліворуч – герб міста Балаклави; у нижній частині монетного поля – колона і два якорі, що знайдені під час археологічних розкопок, угорі півколом розміщено напис 2500 РОКІВ БАЛАКЛАВІ.
Художник: Груденко Борис
Скульптор: Іваненко Святослав
Повернутись