Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Атомна енергетика України


Дата введення в обіг: 29 жовтня 2004
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 звичайна рифлений 30000 30000

Серія: Інші монети
Присвячена атомній енергетиці, яка є лідером в енергетичній галузі України, має стратегічно важливе значення для її економіки, забезпечуючи близько 50% потреб країни в електроенергії. Ці показники надалі зростатимуть завдяки пуску в цьому році нових атомних енергоблоків – другого Хмельницької та четвертого Рівненської атомних електростанцій, які введені в експлуатацію з дотриманням сучасних вимог і норм безпеки. Добудова цих блоків відбувалася без залучення іноземних кредитів, за підтримки міжнародних організацій, які приділяють велику увагу питанням їх майбутнього безпечного функціонування.
На аверсі монети стилізоване вогняне колесо, що символізує рух, поступ, технічний прогрес. Рушієм, що розташований у центрі колеса, виступає ядерна енергія. По колу на тлі колеса розміщено малий Державний Герб України (угорі), 2 ГРИВНІ (унизу), УКРАЇНА, рік карбування монети 2004 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети на тлі корпусу атомного реактора символічно зображено у вигляді топливних каналів 15 ядерних реакторів (за їх кількістю в Україні), два з яких відзначені паростками і символізують нові енергоблоки.
Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій
Скульптор: Чайковський Роман
Повернутись