Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

300 років Давиду Гурамішвілі


Дата введення в обіг: 19 вересня 2005
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 спеціальний анциркулейтед рифлений 30000

Серія: Видатні особистості України
Присвячена 300-річчю від дня народження Давида Гурамішвілі (1705 - 1792 рр.) - видатного грузинського поета, життя і творчість якого тісно пов`язані з Україною - у 1760 році оселився в Миргороді, де жив до смерті. Літературну діяльність Гурамішвілі розпочав у Грузії, але на повну силу його поетичний талант розкрився саме в Україні. Найвизначніший твір поета - автобіографічна збірка `Давитіані` (1787) створена в Україні, співчуттям до селян насичена забарвлена українським колоритом поема `Весела весна`.
Роздрібна ціна, грн: 41

На аверсі монети зображено з`єднання двох національних орнаментів - грузинського та українського, яке символізує зв`язки та дружбу між народами, угорі півколом розміщено напис - УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України та рік карбування монети 20-05, унизу - 2/ГРИВНІ; логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено профіль Давида Гурамішвілі на тлі стилізованого гірського грузинського краєвиду, на вершині однієї з гір якого розміщений храм, ліворуч і праворуч півколом - напис українською та грузинською мовами ДАВИД ГУРАМІШВІЛІ, унизу - роки життя 1705/1792.
Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій
Скульптор: Атаманчук Володимир
Повернутись