Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Олексій Алчевський


Дата введення в обіг: 26 грудня 2005
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 спеціальний анциркулейтед рифлений 20000

Серія: Видатні особистості України
Присвячена 170-річчю від дня народження Олексія Кириловича Алчевського (1835 - 1901 рр.) - українського промисловця і банкіра, засновника ряду банків та промислових підприємств, зокрема, першого в місті Харкові і другого в Росії банку комерційного кредиту під назвою `Харківський торговельний банк`, першого в Росії Земельного банку, одного з фундаторів Сільськогосподарського Т7овариста. За його ініціативою будуються два найбільші металургійні заводи (нині це ВАТ `Алчевський металургійний комбінат` та ВАТ `Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча`).
Роздрібна ціна, грн: 41

На аверсі монети зображено паровоз (як символ прогресу наприкінці XIX ст.) на тлі стилізованих абрисів териконів, доменної печі та мартенівського цеху; розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), круговий напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), під ним - рік карбування монети 2005, унизу - 2 ГРИВНІ та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено портрет Олексія Алчевського, під ним півколом розміщено написи 1835 ОЛЕКСІЙ АЛЧЕВСЬКИЙ 1901.
Художник: Атаманчук Володимир
Скульптор: Атаманчук Володимир
Повернутись