Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Десятинна церква


Дата введення в обіг: 26 листопада 1996
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 срібло (Ag 925) 33.59 38,6 пруф рифлений 5000 5000

Серія: Духовні скарби України
Присвячена 1000-річчю з часу спорудження Десятинної церкви у Києві - першого кам`яного храму Київської Русі.
На аверсі в центральному колі, обрамленому стилізованим рослинним орнаментом, розміщено зображення Богоматері Одигітрії з немовлям - фрагмент барельєфу над порталом церкви, що зберігся до нашого часу. Вище зображення Богоматері розміщені Державний герб України і по колу напис УКРАЇНА, нижче - написи: 1996 - рік карбування монет та у два рядки 20 ГРИВЕНЬ - позначення номінальної вартості монети. Слово ГРИВЕНЬ розміщено по колу. Ліворуч і праворуч від числа 20 розміщені позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925 та його вага у чистоті 31,11. Вся композиція обрамлена по колу намистовим узором.
На реверсі монет в центрі зображено контури Десятинної церкви за реконструкцією професора Ю.С.Асеєва. Для створення враження того, що споруди в дійсності не існує. Ці контури подані дзеркальними лініями на матовому тлі і начебто виростають на реально існуючому фундаменті знизу вгору з поступовим проявленням рельєфу. На верхній матовій частині монет по колу дзеркальними лініями розміщено написи КИЇВ, ДЕСЯТИННА ЦЕРКВА, 996 р., відокремлені один від одного стилізованими зображеннями птахів. Внизу на дзеркальному тлі зображено стрічку з написом на ній ДУХОВНІ СКАРБИ УКРАЇНИ
Художник: Івахненко Олександр , Сніжко Анатолій
Скульптор:  аверс: Зобек Драгомир  реверс: Новотни Штефан
Повернутись