Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Ігор Сікорський


Дата введення в обіг: 29 травня 2009
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Фактичний тираж, шт.
2 нейзильбер 12.8 31,0 спеціальний анциркулейтед рифлений 35000

Серія: Видатні особистості України
Присвячена одному з піонерів авіації, конструктору літаків та гелікоптерів, промисловцю - Сікорському Ігорю Івановичу. Навчаючись у Київському політехнічному інституті (1907 - 1914), Ігор Сікорський почав працювати над першими розробками майбутніх гелікоптерів. З 1910 року будував літаки. Перші багатомоторні літаки у світі - `Гранд`, `Ілля Муромець`, `Русский витязь` - його конструкції. Виходець з України, він уславив своє ім`я як один з найвідоміших авіаконструкторів світу.
Роздрібна ціна, грн: 41

На аверсі монети зображено літак `Ілля Муромець`, за розробку якого Сікорський отримав всесвітнє визнання в 1913 році. Угорі на рельєфному тлі півколом розміщено напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким - малий Державний Герб України, на дзеркальному тлі - рік карбування монети 2009, номінал - 2 ГРИВНІ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено портрет Сікорського у формі пілота, праворуч від якого на тлі малюнка Леонардо да Вінчі розміщено написи - ІГОР СІКОРСЬКИЙ (півколом), роки життя - 1889 - 1972.
Художник: Іваненко Святослав
Скульптор: Іваненко Святослав
Повернутись