Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Северин Наливайко


Дата введення в обіг: 26 сiчня 1998
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 5000 5000

Серія: Герої козацької доби
Присвячена пам`яті Северина Наливайка (?-1597) - провідника козацько-селянського повстання 1594-1596 рр. в Україні проти польського панування.
Роздрібна ціна, грн: 1632

На аверсі монети в центрі у намистовому колі зображена композиція, яка символізує національну ідею Соборності України: гербові фігури покровителя Києва Святого Архистратига Михайла та коронованого лева Галицько-Волинського князівства, що тримають малий Державний герб України - тризуб на щиті. Над композицією розміщена дата 1997 - рік карбування монети. Вгорі по зовнішньому колу напис УКРАЇНА, внизу у два рядки 20 ГРИВЕНЬ - позначення номіналу монети. Написи по колу відокремлені один від одного бароковими орнаментами із зображеннями грифонів. Ліворуч від числа 20 позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925, праворуч його вага у чистоті 31,1
На реверсі монети в центрі зображено постать Северина Наливайка на коні з шаблею у правій руці та смолоскипом - у лівій. Внизу та праворуч - фігури озброєних повстанців. На лівому матовому сегменті між зовнішнім кантом монети і намистовим півколом розміщено напис СЕВЕРИН НАЛИВАЙКО. На правому матовому сегменті у два рядки напис 1594-1596 - роки повстання під проводом С.Наливайка.
Художник: Івахненко Олександр
Скульптор:  аверс: Новаковськи Анджей  реверс: Чайковський Роман
Повернутись