Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

1000-річчя заснування Софійського собору


Дата введення в обіг: 16 вересня 2011
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
50 срібло (Ag 999) 500 85,0 спеціальний анциркулейтед гладкий із заглибленим написом 1000 1000

Серія: Духовні скарби України
Присвячена заснованому в ХІ сторіччі Софійському собору, який відіграв вагому роль у розвитку й становленні міста Києва як духовного, культурного і політичного центру. Софія Київська в усі часи захоплювала своєю величчю і досі справляє надзвичайне враження як видатний витвір архітектури і монументального живопису.
Роздрібна ціна, грн: 17664

На аверсі монети вгорі розміщено: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на дзеркальному тлі бань Софійського собору зображено макет його реконструкції в ХІ ст., на фоні орнаменту, який використано в розписах собору, номінал монети - 50/ ГРИВЕНЬ (угорі), рік карбування монети - 2011 (унизу).
На реверсі монети розміщено стилізовану композицію, яка відтворює фрагмент розписів головного вівтаря - мозаїки ХІ ст. `Оранта` та `Євхаристія`, угорі стилізований напис - ТИСЯЧОЛІТТЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ. Верхній одяг Оранти - мафорій - позолочений. Елемент оздоблення - локальна позолота (вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000634 г).
Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій
Скульптор: Атаманчук Володимир , Іваненко Святослав
Повернутись