Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Визвольна війна середини XVII століття


Дата введення в обіг: 25 червня 1998
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 10000 10000

Серія: Герої козацької доби
Присвячена 350-річчю початку визвольної війни середини ХVІІ століття за незалежність і створення національної держави.
Роздрібна ціна, грн: 1702

На аверсі монети у намистовому колі зображена загальна для серії композиція, що втілює національну ідею Соборної України: обабіч малого Державного герба України розташовані гербові фігури Архістратига Михаіла і коронованого лева - символів - міст Києва і Львова. Навколо композиції розміщені стилізовані написи, розділені зображеннями грифонів у барокковому орнаменті: УКРАЇНА і 1998 (угорі), 20 ГРИВЕНЬ (унизу в два рядки) та позначення, проба і вага металу.
На реверсі монети у намистовому колі на тлі піскового годинника - символу спадковості часів - зображено двобій між запорозьким козаком і польським крилатим рейтаром. Обабіч батальної сцени розташовані фігури вершників - керманича національно-визвольного руху гетьмана Богдана Хмельницького та співця героїчних походів козака-бандуриста. Навколо композиції розміщено стилізований напис: ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА СЕРЕДИНИ ХVІІ СТ.
Художник: Івахненко Олександр
Скульптор:  аверс: Новаковськи Анджей  реверс: Чайковський Роман
Повернутись