Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Ярослав Мудрий


Дата введення в обіг: 26 лютого 2001
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
10 срібло (Ag 925) 31.1 38,6 пруф рифлений 3000 3000

Серія: Княжа Україна
Присвячена державному діячу, великому князю київському Ярославу Мудрому (1015-1054), за часів правління якого Київська Русь укріпила та розширила свої кордони, зміцнилося міжнародне становище держави, було засновано Київську митрополію, розроблено збірку законів давньоруського права, досягла найвищого розвитку давньоруська культура.
Роздрібна ціна, грн: 1625

На аверсі монети в обрамленні давньоруського орнаменту, відтвореного з орнаменту на саркофазі Ярослава Мудрого, зображено малий Державний Герб України та стилізовані написи: 2001, УКРАЇНА, 10, ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору, позначення металу, його проби - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1.
На реверсі монети зображено Ярослава Мудрого із збіркою законів у руці з написом у два рядки `ПРАВДА РУСЬСКАЯ` на тлі мозаїчного зображення обличчя Оранти (ліворуч) та собору (праворуч), а також стилізовані написи зверху в два рядки: ЯРОСЛАВ, 1015, МУДРИЙ, 1054 та знизу в два рядки: КНЯЖА УКРАЇНА.
Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій , Козаченко Віталій
Скульптор: Дем`яненко Володимир
Повернутись