Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Палеоліт


Дата введення в обіг: 20 грудня 2000
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 біметалеві із дорогоцінних металів (Ag 925 - Au 916) 13.54 31,0 пруф-лайк секторальне рифлення 3000 3000

Серія: Пам’ятки давніх культур України
Присвячена найдавнішій епосі в історії людства – палеоліту (в Україні – бл.1 млн. – 10 тис. років тому), що був фундаментом для розвитку світової цивілізації та культури. Наприкінці палеоліту люди освоїли майже всю територію України. Пам`ятки культури того часу свідчать про зародження мистецтва та виникнення первісних релігійних вірувань (Кам`яна Могила в Запорізькій обл., Мізинська пізньопалеолітична стоянка у Чернігівській обл.).
Роздрібна ціна, грн: 13125

На аверсі монети у внутрішньому колі в центрі на тлі житнього колосся зображено символічне колесо історії, на якому сидить сокіл, а внизу – змія, угорі ліворуч розміщено малий Державний Герб України; у зовнішньому колі розміщено зображення людини – ліворуч та кам`яної споруди – праворуч, логотип Монетного двору і написи: УКРАЇНА / 2000 / 20 / ГРИВЕНЬ/.
На реверсі монети у внутрішньому колі зображено різьблений мізинський браслет із бивнів мамонта; у зовнішньому колі – наскельні малюнки первісних людей, бивні мамонта та стилізований напис: ПАЛЕОЛІТ
Художник: Чайковський Роман
Скульптор: Чайковський Роман
Повернутись