Українська | English

Головна » Пам'ятні монети України та сувенірна продукція

Ольвія


Дата введення в обіг: 26 грудня 2000
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, шт. Фактичний тираж, шт.
20 біметалеві із дорогоцінних металів (Ag 925 - Au 916) 13.54 31,0 пруф-лайк секторальне рифлення 3000 3000

Серія: Пам’ятки давніх культур України
Присвячена одному з найзначніших центрів античної матеріальної і духовної культури Північного та Північно-Західного Причорномор`я – місту-державі Ольвії, яке було засноване на початку VI ст. до н.е. у Нижньому Побужжі (тепер городище поблизу с.Парутіно Миколаївської обл.) і проіснувало близько 1000 років. Місто мало своєрідне монетне виробництво та випускало мідних литих дельфінчиків та стрілки як грошові знаки.
Роздрібна ціна, грн: 13110

На аверсі монети у внутрішньому колі в центрі на тлі житнього колосся зображено символічне колесо історії, на якому сидить сокіл, поступово видозмінюваний у тризуб, а внизу – змія, угорі ліворуч розміщено малий Державний Герб України; у зовнішньому колі зображено гончара – ліворуч та жінку з дітьми на тлі грецької колони – праворуч, логотип Монетного двору і написи: УКРАЇНА/ 2000/ 20 /ГРИВЕНЬ/.
На реверсі монети у внутрішньому колі зображено ольвійську монету; у зовнішньому колі – орнамент та сюжети вазового розпису, що характерні для того часу, та напис: ОЛЬВІЯ.
Художник: Чайковський Роман
Скульптор: Чайковський Роман
Повернутись