Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2012 рік

Про новий гарантований державою інвестиційний інструмент для збереження валютних заощаджень громадян
Завантажити відео у великій роздільності (432 Мб)
Завантажити аудіо

Посилання для завантаження будуть діючими до 02.08.2012


прес-реліз

Про переваги для українських громадян державних казначейських зобов’язань порівняно з іншими інвестиційними інструментами розповів директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст

“Уряд України зараз пропонує населенню для збереження його валютних заощаджень ще один, крім валютних ОВДП, зручніший вид валютних інвестицій – державні казначейські зобов’язання, а їх переваги очевидні”, – наголосив Олександр Дубихвіст, надавши цьому обґрунтоване пояснення.

По-перше, ці державні цінні папери випущені у документарній формі і не потребують відкриття рахунку чи укладання договору з банком. Також, власники державних казначейських облігацій не зобов’язані декларувати свій інвестиційний дохід, що дуже спрощує операції з цими цінними паперами.

По-друге, державні казначейські облігації виражені в доларах США і є високоліквідним фінансовим інструментом, який користуватиметься попитом як у фізичних осіб, так і в банків. Тобто особа, яка є власником державних казначейських облігацій, за бажанням може звернутися в будь-який момент до банку та продати їх. Таким чином, на відміну від депозиту інвестовані кошти в разі потреби можуть бути повернені повністю чи частково шляхом продажу або всього пакета цінних паперів, або його частки.

Крім того, Олександр Дубихвіст зауважив, що уникаючи посередників, держава буде робити запозичення безпосередньо у населення і тому дохідність казначейських зобов’язань буде вище, ніж дохідність за депозитами. Крім того, інвестовані у ці цінні папери кошти в повному обсязі будуть гарантовані державою на відміну від депозитів, гарантована сума за якими зараз становить 150 тис. грн.

На думку Олександра Дубихвоста, для того щоб люди повірили фондовому ринку, потрібно, щоб на ньому були надійні інструменти. У цьому випадку ми маємо найнадійніший інструмент, який можливий, – це борг держави. У будь-якій країні державний борг – це найнадійніший інструмент вкладення коштів. І тому, перші кроки на ринку цінних паперів люди будуть робити, купуючи державні казначейські зобов’язання.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.07.2012