Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2012 рік

Наталія Синявська: Граничну суму розрахунків готівкою встановлюватимуть ураховуючи ситуацію в економіці
Завантажити відео у великій роздільності (1,3 Гб)
Завантажити аудіо

Посилання для завантаження будуть діючими до 03.08.2012


прес-реліз

Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська запевняє, що визначення граничних сум розрахунків готівкою, яке запроваджується законопроектом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків” як функція Національного банку, установлюватиметься з огляду на ситуацію в економіці.

“У законопроекті є норма, яка дає змогу Національному банку встановлювати граничну суму розрахунків. Ця сума визначатиметься після аналізу економічної ситуації для того, аби не створити якусь напругу в країні”, – підкреслює представник Національного банку України.

Фахівець уточняє, що нині таких обмежень у чинному законодавстві немає.

“Зараз обмежень немає і цей законопроект також не запроваджує такого обмеження. Він лише говорить про те, що це можливо буде зробити”, – зазначає Наталія Синявська.

Потенційно новація залежатиме також із міркувань її комфортності для населення.

“Світовий досвід свідчить про те, що встановлюється достатньо високий рівень готівкових розрахунків для того, щоб пересічні громадяни, які здійснюють якісь покупки в торговельних мережах, не відчули дискомфорту. Запровадження обмежень стосуватиметься лише великих покупок” – запевняє вона.

Наталія Синявська також зазначає, що законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків” ураховує міжнародні стандарти.

“Під час розроблення законопроекту було використано досвід провідних світових лідерів. Ми проводили консультації з Банком міжнародних розрахунків, з Європейським центральним банком. Багато місій міжнародних організацій працювали в Україні і всі їхні пропозиції були враховані”, –розповідає представник Національного банку.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   25.07.2012