Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2012 рік

Про розміщення аналітичної записки "Аналіз економічного стану України в червні 2012 року"

27.07.2012

прес-реліз

 

 

Проведення чемпіонату Євро-2012 та ранній початок робіт зі збору врожаю спричинили прискорення зростання індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) у червні до 3.4% у річному вимірі (3.2% у травні). Кумулятивні темпи зростання за перше півріччя збільшилися до 2.5% (2.2% за січень – травень).

 

Проведення чемпіонату Євро-2012 дало змогу:

 

підвищити темпи зростання обороту роздрібної торгівлі до 18.3% у червні в річному вимірі (17.9% у травні);

 

утримати зростання харчової промисловості на   рівні 3% у річному вимірі;

 

збільшити кількість пасажирів, перевезених авіаційним транспортом, у першому півріччі на 10.9% порівняно з відповідним періодом минулого року, залізничним транспортом – на 0.7%;

 

утримати зростання обсягу наданих послуг на рівні 12.6% за перше півріччя.

 

З іншого боку, через закінчення будівельних робіт з підготовки до Євро-2012 обсяги будівництва в червні знову знизилися (за розрахунками Департаменту економічного аналізу та прогнозування (далі – департамент) на 8.9% у річному  вимірі), за перше півріччя зниження обсягів будівельних робіт становило 1.9% порівняно з відповідним періодом минулого року.

 

Більш ранній порівняно з минулим роком початок робіт зі збору врожаю  сприяв суттєвому прискоренню зростання обсягів сільськогосподарського виробництва з 2.5% у травні в річному вимірі до 28% у червні, що забезпечило найбільший внесок у приріст ІВБГ (3.2 в. п.).

 

Збереження несприятливої зовнішньоекономічної кон’юнктури негативно впливало на темпи економічного зростання. Так зниження обсягів виробництва машинобудування в червні становило 8.9% у річному вимірі, металургії – 0.8%, що мало наслідком зниження обсягів промислового виробництва на 1.4% у річному вимірі.

 

За оцінками департаменту, зростання ВВП у червні прискорилося більш значно порівняно з ІВБГ та за перше півріччя становило близько 2.5% порівняно з відповідним періодом минулого року.

 

 

 

Повний текст аналітичної записки

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.07.2012