Українська | English

Головна » Глосарій банківської термінології » О

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ (AML compliance) – сукупність заходів, які здійснюються суб’єктами первинного фінансового моніторингу, з виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, ідентифікації учасників таких операцій та вивчення їх діяльності, ведення обліку цих операцій та відомостей про їх учасників, обов’язкового звітування про них Спеціально уповноваженому органу, а також подання додаткової інформації про фінансові операції та їх учасників, що стали об’єктом фінансового моніторингу.

 

Об’єктом О.ф.м. є дії з активами, пов’язані з відповідними учасниками фінансових операцій, які їх проводять, за умови наявності ризиків використання цих активів з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, а також будь-яка інформація про такі дії чи події, активи та їх учасників.

 

       Джерело:

Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом // Закон України від 28.11.2002 № 249-IV.

 

  На початок сторінки