Українська | English

Головна » Глосарій банківської термінології » О

ОВЕРНАЙТ

ОВЕРНАЙТ (overnight) – один із різновидів кредиту, як правило, міжбанківського та кредиту рефінансування центрального банку. Кредит О. надається на найкоротший термін – до наступного робочого дня. Найчастіше кредит О. банки використовують для підтримки своєї ліквідності з метою виконання економічних нормативів На­ціонального банку.

 

Кредити О. у рамках рефінансування банкам може надавати Націо­нальний банк України за оголошеною процентною ставкою на основі постійно діючої лінії рефінансування. Метою таких кредитів є згладжування тимчасових коливань ліквідності банків і оперативне регулювання грошово-кредитного ринку. Процентна ставка за кредитами О. визначається Національним банком України на основі облікової ставки з урахуванням поточної ситуації на грошово-кредитному ринку, аналізу процентних ставок на міжбанківському ринку та можливостей пропозиції щодо випуску центральним банком в обіг коштів. Розмір процентної ставки за кредитом О. є фіксованим та диференціюється залежно від забезпечення кредиту.

 

За кредитами О. Національний банк України встановлює дві ставки: а) для кредитів О. під забезпечення та б) кредитів О. без забезпечення (бланковий). Процентна ставка за кредитом О. без забезпечення є найвищою процентною ставкою Національного банку України.

 

Джерело:

Про затвердження Положення про регулювання
Національним банком України ліквідності банків України //
Постанова Національного банку України від 30.04.2009 р. № 259.

 

  На початок сторінки