Українська | English

Головна » Глосарій банківської термінології » О

ОВЕРСАЙТ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ

ОВЕРСАЙТ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ (payment system oversight) – діяльність центрального банку, спрямована на забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, яка полягає в оцінюванні діючих у країні платіжних механізмів і, в разі потреби, внесенні змін до них.

 

Об’єктами оверсайту в Україні є: системно важливі платіжні системи; системи роздрібних платежів і розрахунків, платіжні засоби та платіжні інструменти; системи розрахунків за угодами щодо цінних паперів; члени та учасники міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

 

Національний банк України здійснює О.п.с. на таких принципах: 1) прозорість – оприлюднення політики оверсайта та загальних вимог до платіжних систем; 2) застосування міжнародних стандартів щодо платіжних систем; 3) наявність повноважень та можливостей для здійснення ефективного оверсайта; 4) по­слідовність – вимоги до платіжних систем мають застосовуватися до всіх платіжних систем, у тому числі й до створених Національним банком; 5) співпраця з державними регуляторами та центральними банками інших країн.

 

Джерело:

Концепція запровадження нагляду (оверсайта) за платіжними системам
 в Україні: Постанова Правління Національного банку України
від 15.09.2010 р. № 426.

 

  На початок сторінки