Українська | English

Головна » Глосарій банківської термінології » П

ПРОДАЖ ПОЗИК

ПРОДАЖ ПОЗИК (loan sale) – форма інвестиційної банківської операції, за якої банк правильно оцінює кредитоспроможність позичальника і продає частину свого кредитного портфеля іншим інвесторам, які довіряють банку щодо оцінки якості цих кредитів. При цьому банки зберігають право на обслуговування боргу, збираючи з боржників платежі за відсотками, і право контролювати виконання ними платежів у обумовлений термін в інтересах покупців позики за невелику комісію. Формами П.п. є: участь у позиках і подрібнення позик.

 

Участь у позиках – угода, відповідно до якої банк продає частину великого кредиту на період, рівний терміну кредитування. При такій формі П.п. банк не несе відповідальності у випадку неплатежу боржника за кредитом.

 

Подрібнення позик – продаж частини великого кредиту на короткий час, зазвичай, на період, коротший, ніж термін погашення кредиту. При такій формі П.п. банк відповідає за зобов’язаннями.

 

Джерело:

Арбузов o     Міщенко В.І. Банківські операції: Підручник /В.І. Міщенко, Н.Г. Слав 'янська, О.Г. Коренєва. — 2-е вид., переробл. і доп. — К. : Знання, 2007. - 90 с.

  На початок сторінки