Українська | English

Головна » Глосарій банківської термінології » Ф

ФІНАНСОВИЙ АКТИВ

ФІНАНСОВИЙ АКТИВ (financial asset) – 1) грошові кошти та їх еквіваленти; 2) контракт, що надає право отримати грошові кошти або інший фінансовий актив від іншого підприємства; 3) контракт, що надає право обмінятися фінансовими інструментами з іншим підприємством на потенційно вигідних умовах; 4) інструмент власного капіталу іншого підприємства.

 

Ф.а. створюються шляхом здійснення фінансових операцій за рахунок власного капіталу та залучених коштів. У структурі фінансових інструментів Ф.а. належить найбільша питома вага, а в структурі Ф.а. – банківським кредитам.

 

За методологією МВФ Ф.а. поділяють на: 1) двосторонні активи, відношення між двома сторонами (актив та зобов’язання) – готівка та депозити; позичка, цінні папери, крім акцій; похідні фінансові інструменти, якими торгують на ринку; акції та інші інструменти участі в капіталі; комерційні кредити; інші рахунки дебіторів і кредиторів: 2) активи без паралельних зобов’язань – монетарне золото, СПЗ; 3) умовні Ф.а. – угоди про подальший викуп, фінансовий лізинг; 4) позабіржові похідні фінансові інструменти – більшість свопів та угод про майбутню процентну ставку; інші похідні фінансові інструменти, які мають ринкову вартість.

 

Джерело:

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 13 «Фінансові інструменти» // Наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2001 р. № 559.

  На початок сторінки