Українська | English

Головна » Платіжні системи та розрахунки » Реєстрація та оцінювання платіжних систем

Реєстрація та оцінювання платіжних систем

Національний банк України відповідно до статті 9 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" веде Реєстр платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури (далі – Реєстр). Платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру.

 

Відповідно до статті 41 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" Національний банк України здійснює оцінювання системно важливих платіжних систем, важливих платіжних систем та соціально важливих платіжних систем на відповідність вимогам законодавства України та міжнародним стандартам нагляду (оверсайту) платіжних систем для мінімізації ризиків, які властиві платіжним системам.

 

Порядок здійснення оцінювання платіжних систем встановлений Положенням про нагляд (оверсайт) платіжних систем та систем розрахунків в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 28.11.2014 року № 755.

 

Комплексне оцінювання системно важливих, важливих та соціально важливих платіжних систем здійснюється на підставі затвердженого Національним банком України плану комплексного оцінювання значущих платіжних систем.

 

Інфоргафіка щодо реєстрації:

1.    платіжної системи в Україні;

2.    оператора послуг платіжної інфраструктури;

3.    міжнародної платіжної системи (нерезидентам): укр та англ.

  На початок сторінки