Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2012 рік

Наталія Синявська: про порядок виплати переказів із-за кордону, сума яких дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць.
Завантажити відео у великій роздільності (511 Мб)
Завантажити аудіо

Посилання для завантаження будуть діючими до 12.01.2012


прес-реліз

З метою дедоларизації економіки України та підвищення статусу національної валюти України Правління Національного банку України 16 листопада 2012 року прийняло постанову № 476 “Про порядок виплати переказів із-за кордону фізичним особам” (далі – постанова № 476). Постанова № 476 набирає чинності з 27 листопада 2012 року.

Постановою № 476 установлена вимога щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень протягом одного місяця для однієї особи. Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та в російських рублях.

За словами директора Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Наталії Синявської, це обмеження стосується переказів великих сум коштів, які здійснюються резидентами чи нерезидентами. Сума переказу зараховується у відповідному валютному еквіваленті та продається не пізніше, ніж на наступний робочий день. Не пізніше ніж на наступний робочий день кошти повинні бути зараховані на поточний рахунок отримувача в гривневому еквіваленті за курсом банка-продавця відповідно до умов договору.

“Середня сума переказу, який надходить в Україну, становить 574 долари США, тому це обмеження не буде перешкодою для пересилання коштів тими засобами або платіжними системами, які на сьогодні використовуються для здійснення переказів”, – зауважила Наталія Синявська.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.11.2012