Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2012 рік

Олександр Петрик: Національний банк України зацікавлений у фінансовій просвіті громадян
Завантажити відео у великій роздільності (691 Мб)
Завантажити аудіо

Посилання для завантаження будуть діючими до 28.12.2012


прес-реліз

Нещодавно відбулася урочиста церемонія з нагоди закриття Проекту USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP), метою якого було надання допомоги Україні в подоланні наслідків економічної та фінансової кризи і створенні надійної, прозорої та стійкої фінансової системи. До роботи, пов’язаної з цим проектом, що тривала протягом 2009 - 2012 років, залучалися органи влади і державні інституції України, у тому числі Національний банк України.

Основними завданнями Проекту USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP) було надання допомоги Національному банку України в зміцненні нормативної бази банківського сектору України, розробленні та проведенні заходів, спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності населення України, інформування про діяльність та роль Національного банку України і банківського сектору в економічному житті країни тощо.

Керівництво Національного банку України добре усвідомлює, що належна проінформованість споживачів фінансових послуг є передумовою ефективної, стабільної і конкурентоспроможної фінансової системи. З метою відновлення і посилення довіри до фінансового сектору, для залучення більшої частини населення України до участі в фінансовій системі потрібно вдосконалити фінансову грамотність і посилити захист споживачів фінансових продуктів і послуг у країні.

Директор Генерального економічного департаменту Олександр Петрик, який брав участь в урочистій церемонії з нагоди закриття Проекту USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP), високо оцінив цей проект. “Національний банк України повністю підтримує цю програму і в нас створена робоча група, що безпосередньо щоденно займається цими питаннями та координує роботу, пов’язану з Проектом USAID. Я думаю, що Національний банк України - одна з тих державних інституцій, яка найбільше зацікавлена в позитивному ефекті від цього проекту,” - сказав Олександр Петрик та пояснив, що фінансова просвіта школярів дуже важлива, адже вони через кілька років у результаті прийняття своїх фінансових рішень допомагатимуть забезпеченню фінансової стабільності та полегшуватимуть утримання інфляційних очікувань на низькому рівні, що сприятиме ефективності монетарної політики.

Уже сьогодні завдяки зусиллям Національного банку України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Проекту USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP) запроваджено пілотний проект - викладання курсу “Фінансова грамотність” у загальноосвітніх навчальних закладах, для чого надруковано відповідні підручники, проводяться семінари для учителів шкіл з методики його викладання.

“Фінансові знання мають бути поширені серед якомога ширших верств населення”, - уважає директор Генерального економічного департаменту Олександр Петрик.

Національний банк України сподівається, що діяльність, пов’язана з новим п’ятирічним Проектом USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP ІІ), що триватиме протягом 2012 - 2017 років, виявиться не менш плідною та ефективною.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.12.2012