Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк України надав стабілізаційний кредит ПАТ "Платинум Банк"

31.03.2015

прес-реліз

 

Національний банк України прийняв рішення про надання стабілізаційного кредиту Публічному акціонерному товариству "Платинум Банк" (далі – ПАТ "ПтБ") в сумі 240 млн. грн. строком на два роки з метою забезпечення своєчасного виконання цим банком своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами (постанова Правління Національного банку України № 200/БТ від 27 березня 2015 року).

 

Коментуючи надання стабілізаційного кредиту ПАТ "ПтБ" перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук акцентував увагу, що Національний банк України надає кредити рефінансування на підтримку ліквідності лише платоспроможним банкам, які мають затверджені плани капіталізації та дотримуються вимог законодавства щодо прозорої структури власності.

 

Він зазначив, що відповідне рішення прийнято Національним банком України після розкриття ПАТ "ПтБ" інформації про вигодонабувачів єдиного акціонера банку – ПТ ПЛАТІНУМ ПАБЛІК ЛІМІТЕД (Кіпр) відповідно до вимог законодавства України (зазначені відомості опубліковані на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України). Також Голова Спостережної Ради ПАТ "ПтБ" Г. А. Гуртовий подав документи до Національного банку України для отримання згоди регулятора щодо збільшення своєї частки та набуття контролю у ПАТ "ПтБ" шляхом викупу акцій у деяких ключових учасників ПТ ПЛАТІМУМ ПАБЛІК ЛІМІТЕД, у результаті чого опосередкована участь Г. А. Гуртового в цьому банку становитиме 71,2%.

 

За його словами, як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України надано нерухоме майно, яке належить ПАТ "ПтБ". Оцінку застави здійснила провідна міжнародна аудиторська компанія, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

 

"Головною умовою надання кредиту рефінансування є його використання ПАТ "ПтБ" для виконання своїх зобов’язань перед фізичними особами", – наголосив Олександр Писарук та висловив упевненість, що зазначені кроки сприятимуть забезпеченню стабільної роботи та покращення фінансового стану ПАТ "ПтБ".

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.03.2015