Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

У Національному банку України відбулася зустріч з керівниками найбільших платіжних систем України

02.10.2015

прес-реліз

 

У Національному банку України 1 жовтня 2015 року відбулася зустріч із керівниками платіжних організацій найбільших платіжних систем, що визначені значущими в Україні.

 

Директор Департаменту платіжних систем Наталія Лапко нагадала, що в серпні 2015 року Національний банк України вперше визначив значущі платіжні системи в Україні: системно важливі, соціально важливі та важливі.

 

Критеріями віднесення платіжної системи до певної категорії важливості є обсяги операцій та види послуг, що надаються системою.

 

Зокрема, згідно із цими критеріями до системно важливих було віднесено лише Систему електронних платежів Національного банку України, до соціально важливих платіжних систем – Visa, MasterCard, "Поштовий переказ" (Укрпошта) та Western Union, ще 10 систем визнано важливими платіжними системами.

 

Усього в Україні на сьогодні – 54 платіжні системи, із них 10 – створені нерезидентами та 44 – резидентами.

 

За словами Наталії Лапко, в Україні до організації та діяльності значущих платіжних систем висуваються додаткові вимоги, установлені Положенням про нагляд (оверсайт) платіжних систем та систем розрахунків в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 28.11.2014 № 755. Зазначені вимоги ґрунтуються на міжнародних стандартах, прийнятих Комітетом з платіжних і розрахункових систем Банку міжнародних розрахунків та Технічним комітетом Міжнародної організації комісій з цінних паперів.

 

Тож під час зустрічі основна увага приділялась обговоренню питань, пов’язаних із виконанням платіжними організаціями значущих платіжних систем таких вимог:

- управління й організація діяльності платіжної організації;

- доступ й участь у платіжній системі;

- управління ризиками: правовим, кредитним, ліквідності, загальним комерційним, депозитарним, інвестиційним, розрахунковим, операційним та системним;

- забезпечення безперервної діяльності платіжної системи;

- оприлюднення інформації та захист прав користувачів тощо.

 

Наталія Лапко наголосила, що платіжні системи є найважливішою інфраструктурою фінансового ринку, надійність та ефективність діяльності яких безпосередньо впливає на стабільність фінансової системи країни.

 

Вона зауважила, що на виконання цих вимог платіжні системи мають 90 календарних днів із дня надсилання Національним банком письмового повідомлення про їх відповідність критеріям важливості. Наразі всі значущі платіжні системи такі повідомлення від регулятора вже отримали.

 

"Національний банк упевнений, що всі значущі платіжні системи з відповідальністю поставляться до виконання нових вимог законодавства у зв’язку з переходом Національного банку України до здійснення оверсайта платіжних систем на основі оцінки ризиків, оскільки головною метою оверсайта є захист інтересів користувачів платіжних систем – фізичних осіб, бізнесу та держави", – підкреслила Наталія Лапко.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   02.10.2015