Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Спрощено умови для докапіталізації банків

01.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк України полегшив умови для здійснення докапіталізації банків іноземними інвесторами. З цією метою сьогодні було затверджено Постанови Правління Національного банку України від 01.10.2015 № 658 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року № 182" та № 657 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581".

 

Постановою № 657 передбачено можливість для уповноважених банків у разі дострокового виконання зобов’язань за договорами кредиту/позики в іноземній валюті повертати іноземному інвестору кошти безпосередньо на його інвестиційний рахунок, відкритий в банку. Це буде дозволено лише у випадках  подальшого використання цих коштів на збільшення капіталу банку, зазначила директор Департаменту банківського нагляду НБУ Катерина Рожкова.

 

Регулятор також дозволив Постановою № 658 уповноваженим банкам здійснювати на міжбанківському валютному ринку купівлю іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення основних капіталів цих банків. Сума такої купівлі повинна не перевищувати  обсягу сформованих резервів в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора.

 

"Такі кроки покликані сприяти якнайшвидшій докапіталізації банків та спрямовані на зменшення валютних ризиків банківської системи, що повністю відповідає стратегічним завданням Національного банку", - пояснила Катерина Рожкова.

 

Зміни набувають чинності з 02 жовтня 2015 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   01.10.2015