Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Очищення банків призводить до підвищення достатності капіталу системи в цілому

02.10.2015

прес-реліз

 

Про це свідчать основні показники діяльності банків України станом на 01 вересня 2015 року. Попри те, що нарощення банками резервів за активними операціями призвело до зростання збитків банківського сектору України майже на 14.7 млрд. грн. (86,4% обсягу відрахувань у резерви за серпень 2015 року в цілому по платоспроможних банках), банки поступово підвищують норматив достатності капіталу (Н2). Станом на 01 вересня норматив Н2 по банківській системі (діючі банки) становив 12.91% та зріс за місяць на 0.51 процентного пункту.

 

Загалом по банківській системі (з урахуванням неплатоспроможних банків, у яких діють введені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації), збиток становив 106.4 млрд грн. Зростання збитків банків відбулося насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій. Це пов'язано з необхідністю покриття кредитних ризиків за кредитними операціями, у тому числі у зв’язку з погіршенням стану обслуговування боргу позичальниками з зони АТО.

 

Сукупний статутний капітал банків за серпень збільшився на 3,6 млрд грн переважно за рахунок докапіталізації банків I групи. При цьому регулятивний капітал діючих банків за серпень 2015 року зменшився на 436 млн грн. Це скорочення обумовлено, передусім, збитками, отриманими внаслідок формування резервів.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   02.10.2015