Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк опублікував перелік банків, з якими ведеться робота по забезпеченню прозорості структури власників

08.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк вперше опублікував перелік банків з якими ведеться робота по забезпеченню прозорості структури власників.

 

"Це перелік банків, з якими ми працюємо по забезпеченню прозорості структури власників. 8 банків вже привели свою структуру у відповідність законодавству, ще низка фінансових установ знаходиться на фінальній стадії узгодження", - заявив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.

 

Він підкреслив, що жоден з банків не був визнаний неплатоспроможним за непрозору структуру власності.

 

"Мета Національного банку – не вивести банки з ринку, а визначити їх реальних власників. Це дуже важлива умова для прозорості та стабільності банківської системи. Власники повинні розуміти, що за доведення банку до неплатоспроможності будуть нести відповідальність саме вони, а не "футбольна команда" номінальних акціонерів, - зазначив Олександр Писарук. – Ми очікуємо, що до кінця І кварталу процес легалізації власників буде завершено".

 

На даний момент Національний банк визначив 48 банків, що мають непрозору структуру власності. Варто зазначити, що вони займають лише 7% активів банківської системи України.

 

Національний банк планує постійно вносити зміни в перелік банків із непрозорою структурою власності на офіційному сайті.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.10.2015