Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Пам’ятні монети України увійшли до номінацій престижного міжнародного нумізматичного конкурсу

13.10.2015

прес-реліз

 

Дві пам’ятні монети України 2014 року карбування увійшли до переліку номінантів престижного Міжнародного конкурсу "Краща монета року".

 

Організатором конкурсу є впливове в нумізматичному світі видання "Krause Publication" (США). Щороку на конкурс подаються більше 3 тис. монет з усього світу. На першому етапі журі відбирає 100 кращих монет у 10 номінаціях.

 

Українські пам’ятні монети увійшли до таких номінацій:

- найкраща монета, що відображає вагому історичну подію, – "500-річчя битви під Оршею" (нейзильбер, номінал 5 гривень).

 

До цієї номінації входять монети, присвячені подіям, інституціям чи постатям, шанованим за вагомий вклад в історичну спадщину країни чи всього людства. Тема такої монети має відображати події 100-річної давнини. Розглядається і художнє подання ідеї;

 

 

- найбільш надихаюча монета – "70 років визволення України від фашистських загарбників" (срібло, номінал 20 гривень).

 

У цій номінації журі обирає монети з дизайном, присвяченим ідеї, інституції або особистості, які відображають духовне прагнення зберегти мир, свободу та права людини. Перевага надається монетам з унікальною тематикою, дизайном та художнім задумом.

 

 

На другому етапі конкурсу, що відбудеться в січні 2016 року, журі визначатиме кращу з 10 відібраних у кожній номінації монет та оголосить кращу монету у своїй номінації.

 

Національний банку України сподівається, що високі стандарти якості карбування та художнього втілення ідей в українських пам’ятних монетах будуть схвально оцінені міжнародними експертами і принесуть нашій країні перемогу в цьому конкурсі!


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.10.2015