Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Валерія Гонтарева обговорила питання двостороннього співробітництва з міжнародними партнерами під час участі в Щорічних зборах МВФ та Світового банку

15.10.2015

прес-реліз

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева взяла участь в офіційних заходах Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку, які відбувалися  з 8 до 12 жовтня 2015 року у м. Ліма, Перу.

 

Валерія Гонтарева, яка очолювала офіційну делегацію України, провела зустрічі з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку, центральних банків Канади, Польщі, Швеції, Нової Зеландії, Австрії та Кіпру, представниками провідних міжнародних компаній.

 

Обговорено економічну ситуацію в Україні та монетарну політику Національного банку України, надання міжнародної допомоги, а також низку питань двостороннього співробітництва.

 

“Перу може бути прикладом для інших країн, що розвиваються, які почали комплексну реформу всіх секторів економіки. За останні 10 років економіка Перу не тільки зростала в середньому на 6% на рік, країна наростила свої валютні резерви до 30% ВВП, зменшила свій державний борг до 15% ВВП і стабілізувала інфляцію на рівні 2,7%. Перу зі стану страшної бідності, відсутності медицини та освіти, що було 10 років тому, нині вийшли в лідери Латинської Америки за реформами в цих секторах. 60,7 млрд. доларів резервів на населення в 30 млн. осібце запорука їх розвитку та фінансової стабільності, до чого й нам потрібно прагнути”, – відзначила Голова Національного банку України.

 

На засіданні регіональних груп держав-членів МВФ і Світового банку (Constituencies groups of IMF and WB), до яких входить Україна та які нараховують 15 та 13 країн відповідно, Валерія Гонтарева повідомила, що така зустріч відбудеться в Києві на початку червня 2016 року. На цьому заході зустрінуться глави центробанків і міністри фінансів 15 країн, представники МВФ і Світового банку та розглянуть основні питання економічного розвитку регіону, а також виклики, що стоять перед ним.

 

Під час зустрічі із заступником Глави центрального банку Нової Зеландії сторони обговорили деталі майбутнього візиту до цієї країни керівництва Національного банку України щодо вивчення досвіду роботи Комітету з монетарної політики Нової Зеландії як одного з найбільш прогресивних у світі.

 

Під час зустрічі з керівництвом центрального банку Швеції Валерія Гонтарева подякувала за співпрацю в рамках підписаного договору про валютний своп, який передбачає купівлю-продаж 500 млн. доларів США в обмін на українську гривню. Кошти від свопу будуть спрямовані на поповнення міжнародних резервів України. Сторони також обговорили деталі технічної допомоги Україні, згідно з якою центральний банк Швеції поділиться знаннями у сферах, які є важливими для Національного банку України та сприятимуть економічному розвитку та стабільності нашої країни.

 

У рамках візиту також досягнуто домовленість про співробітництво з центральним банком Кіпру в напрямах банківського нагляду та фінансового моніторингу.

 

Головний економіст МВФ п. Моріс Обстфельд під час зустрічі з Валерією Гонтаревою висловився на підтримку активної роботи Фонду з Україною за діючою програмою і високо оцінив роботу Національного банку України, відзначивши значні досягнення українського регулятора в монетарній політиці.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.10.2015