Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Україна отримає валютний своп від Польщі

22.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України (далі - НБУ) і Narodowy Bank Polski (далі - NBP) підписали угоду про відкриття своп-лінії для валютної пари злотий/гривня. Угода передбачає здійснення операцій "своп" у розмірі до 4 мільярдів злотих.

 

Метою своп-угоди є підтримка дій НБУ, спрямованих на стабілізацію фінансової системи України. Таким чином NBP приєднується до групи центральних банків, країн і міжнародних фінансових установ, що підтримують програму реформ в Україні.

 

"Кошти, отримані в рамах угоди про відкриття своп-лінії, використовуватимуться для поповнення міжнародних резервів України, обсяг яких з початку 2015 року збільшився вже вдвічі, головним чином завдяки допомозі наших міжнародних партнерів", – зазначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

 

"Підписуючи угоду, Польща приєдналася до групи країн і міжнародних установ, які активно підтримують амбітну програму економічних реформ в Україні. Угода про відкриття своп-лінії, підписана NBP і НБУ, повинна підвищити довіру до української економіки, а також обмежити ризик потрясінь на фінансових ринках, які можуть мати негативний вплив на економічну ситуацію всього регіону, у тому числі Польщі" - вважає Голова NBP Марек Белька.

 

NBP високо оцінює зміни, які відбулися в Україні. Вони створюють підґрунтя для програми глибоких економічних реформ, що дадуть змогу забезпечити стабільний економічний розвиток нашого сусіда і важливого для Польщі партнера. Ця угода – одна з фундаментальних основ співробітництва між Польщею та Україною.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.12.2015