Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк вітає ухвалення законопроекту № 2449

24.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк вітає ухвалення Верховною Радою України законопроекту № 2449 "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків" за основу та в цілому. Його підтримали 239 народних депутатів.

 

Цей Законопроект є одним із заходів, передбачених Комплексною програмою розвитку фінансового сектору до 2020 року, прийнятої навесні цього року. Він є структурно важливим, адже його дія спрямована насамперед на стабілізацію роботи банківської системи України та посилення захисту прав інших кредиторів банків. У подальшому законопроект дасть змогу мінімізувати вплив складної економічної ситуації на діяльність банків і пов’язаних з цим негативних явищ, спричинених девальвацією національної валюти та втратою довіри з боку вкладників.

 

Прийнятий законопроект дає право Національному банку не відносити банк до категорії проблемних та неплатоспроможних при невиконанні низки економічних нормативів за умови подання банком до регулятора програми капіталізації або плану реструктуризації, а також плану заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства щодо операцій з пов’язаними з банком особами та забезпечення виконання зазначених програм/планів у визначені у них строки.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.12.2015