Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк надав банкам додатковий час для розробки програм капіталізації

24.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України переніс терміни затвердження планів капіталізації перших десяти банків на місяць – з 1 січня на 1 лютого 2016 року та другої десятки з 1 лютого на 1 квітня 2016 року. Це затверджено Постановою Правління Національного банку № 923 від 23 грудня 2015 року.

 

"Ми завершили діагностичне обстеження першої двадцятки банків та надали їм звіти із нашими висновками. На підставі цих звітів банки зобов’язані розробити програми капіталізації або плани реструктуризації. Ми знаходимось в постійному діалозі з банками, бачимо, що вони вже зараз активно залучають додатковий капітал. Ми розуміємо, що це складний та тривалий процес, який потребує додаткових зусиль. Після консультацій з банками було прийнято рішення надати їм більше часу для розроблення та виконання програм капіталізації. Таке рішення було погоджено із Міжнародним валютним фондом", - зазначив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.

 

Зважаючи на нові строки затвердження планів докапіталізації, постановою також внесені зміни до графіку залучення капіталу та приведення економічних нормативів до встановлених значень. Так, банки першої десятки мають забезпечити позитивне значення капіталу до 1 квітня 2016 року, другої десятки – до 1 травня 2016 року; значення достатності регулятивного капіталу на рівні не менше 5% - до 1 вересня та 1 жовтня 2016 року відповідно.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.12.2015