Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк України започатковує розрахунок Українського індексу міжбанківських ставок

28.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України з 28 грудня 2015 року започатковує розрахунок та оприлюднення Українського індексу міжбанківських ставок (Ukrainian Index of Interbank Rates, далі – індекс UIIR).

 

Порядок розрахунку та оприлюднення Українського індексу міжбанківських ставок затверджений постановою Правління Національного банку України від 03.12.2015 № 860.

 

Розрахунок індексу UIIR здійснюється щодня (за підсумками кожного робочого дня). Для цього використовується інформація про всі угоди з надання/розміщення гривневих ресурсів, які були укладені банками на міжбанківському ринку України у відповідний день та інформація про які була надана/зареєстрована на момент розрахунку індексу UIIR в:

- системі надання банками України інформації за угодами з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку

- та в Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (у частині операцій купівлі доларів США на умовах "своп").

 

Індекс UIIR розраховується за двома категоріями міжбанківських угод: "кредити та депозити бланкові" та "угоди своп". Водночас за кожною категорією розрахунок відбувається за угодами із різними строками: овернайт, один тиждень, два тижні, один місяць, три місяці.

 

Індекс UIIR для кожного строку кожної категорії розраховується лише в тому разі, якщо упродовж відповідного дня була відображена/зареєстрована інформація стосовно хоча б п’яти угод відповідного строку та категорії, контрагентами за якими виступили не менше ніж три різні банки. При цьому, з метою досягнення більш об’єктивного значення індексу UIIR, при його розрахунку для кожного строку кожної категорії не беруться до уваги 20% угод від загальної кількості з найбільшими ставками та 20% угод від загальної кількості з найменшими ставками. На підставі решти угод індекс UIIR розраховується як звичайне середнє арифметичне значення.

 

Як відзначив директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, під час розробки індексу UIIR за основу був взятий досвід інших країн з розвиненими фінансовими ринками, адаптований до умов України. Порядок розрахунку був попередньо обговорений з керівниками казначейських підрозділів найбільших банків і отримав схвальні відгуки. "Казначеї банків відзначали, що на вітчизняному ринку на сьогодні існує дефіцит надійних бенчмарків, які можна було б використовувати як для розробки нових продуктів для клієнтів, так і з метою упорядкування внутрішніх процедур в банках. Також безумовною перевагою нашого індексу порівняно із наявними на сьогодні аналогами, зокрема закордонними, є те, що він обраховується на підставі усіх угод усіх банків. Іншими словами, він є репрезентативним для усієї банківської системи, а не лише якоїсь її частини", - підкреслив Сергій Пономаренко.

 

Оприлюднення індексу UIIR за відповідний робочий день здійснюється до 10 год. 00 хв. ранку наступного робочого дня на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.12.2015