Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Національний банк створить перелік попередньо кваліфікованих осіб для інвестування в неплатоспроможні банки

28.12.2015

прес-реліз

 

Правління Національного банку України 24 грудня 2015 року прийняло постанову № 942 "Про затвердження Положення про порядок попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, та погодження набуття ними участі в банках".

 

Цим положенням Національний банк України визначає вимоги до осіб, які зможуть брати участь у конкурсі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків (фізичні та юридичні особи, банки України в якості приймаючих банків).

 

У разі відповідності осіб установленим вимогам щодо ділової репутації та фінансового (майнового) стану, приймаючих банків – установленим критеріям вони включаються до Переліку попередньо кваліфікованих осіб, який веде Національний банк.

 

Попередньо кваліфіковані особи, які беруть участь у конкурсі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, подають Національному банку України актуалізовану інформацію та проходять додаткову перевірку під час конкурсу. Переможець конкурсу (фізична або юридична особа) погоджує з Національним банком набуття істотної участі в неплатоспроможному банку.

 

Створення такого переліку допоможе якісно опрацьовувати заявки інвесторів у стислі терміни. Так, якщо на розгляд документів інвестора щодо набуття або збільшення істотної участі в банку в звичайному режимі відводиться три місяці, то при продажу неплатоспроможного банку Національний банк має лише два дні на опрацювання пакета документів. При цьому перелік Попередньо кваліфікованих осіб дасть змогу заздалегідь опрацювати документи й лише оновлювати дані в разі необхідності.

 

Положення погоджено з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.12.2015