Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2015 рік

Опубліковано грудневий випуск оновленого науково-практичного журналу "Вісник НБУ"

30.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України опублікував другий випуск оновленого дослідницького журналу “Вісник Національного банку України”. У грудневому номері видання розміщено статті, які присвячені питанням фінансової стабільності та висвітлюють поточну роботу Національного банку із забезпечення стійкості банківського сектору.

 

У статтіКонцентрація банківської системи України: міфи та факти” Владислав Рашкован і Роман Корнилюк аналізують рівень концентрації банківської системи порівняно з іншими країнами. Автори оцінюють можливі потенційні ризики процесів злиття і поглинання серед фінансових установ на макроекономічному рівні. За результатами емпіричного аналізу, визначено, що рівень концентрації банківських активів в Україні не є суттєвим за індексом Херфіндаля-Хіршмана (HHI), індексом концентрації CRn та рештою коефіцієнтів. Водночас  рекомендовано зосередити увагу на моніторингу та прогнозуванні можливих наслідків процесів злиття і поглинання. Також запропоновано комплекс превентивних макропруденційних заходів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків концентрації та досягнення оптимальної консолідації ринку.

 

Методологічне підґрунтя стрес-тестів найбільших 20 банків, проведених Національним банком упродовж 2015 року, розкрито у статті Юлії Дюби та Анни МуріноїПідхід Національного банку України до стрес-тестування української банківської системи”. Зокрема, автори розповідають про структуру стрес-тесту, який складається з трьох моделей. Дві з них були, по суті, сателітними – модель стрес-тестування великих позичальників та модель стрес-тестування решти заборгованості. В свою чергу, їх результати було інкорпоровано в основну, балансову модель. Результати проведених стрес-тестів стали основою планів докапіталізації банків України до 2018 року, які фінансові установи подають на затвердження регулятору.

 

Різноманітні сучасні статистичні підходи до оцінки кредитних ризиків комерційними банками України розкрито в статті Дмитра ПокідінаЕконометрична модель Національного банку України для оцінки кредитного ризику банку та альтернативний метод опорних векторів”. Відповідно до нормативних актів НБУ банки повинні використовувати єдину модель кредитного ризику позичальників, які оцінюються на індивідуальній основі. Таку модель розробляє регулятор із використанням статистичних даних для всього банківського сектору. Особлива увага приділяється методу опорних векторів (SVM), який забезпечує високу точність оцінок, проте є складним для практичної імплементації, та моделі логістичної регресії, яку Національний банк України планує впровадити для використання протягом 2016 року.

 

Нагадаємо, з вересня 2015 року «Вісник НБУ» публікується щокварталу і лише в електронному форматі – на сторінці Офіційного інтернет-представництва НБУ. Редакційна колегія журналу запрошує всіх охочих представників профільних експертних та академічних кіл долучитися до роботи над наступними номерами, надсилаючи свої дослідницькі матеріали для публікації.

 

Читайте грудневий випуск оновленого «Віснику НБУ» за посиланням українською та англійською мовами.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.12.2015