Українська | English

Головна » Платіжні системи та розрахунки » Державні платіжні системи » Український платіжний ПРОСТІР » Новини » Архів

2006 рік

2006 рік

Грудень

“АКБ "Юнекс" (м. Київ) та ВАТ "Електрон-Банк" (м. Львів) стали членами НСМЕП.

ЗАТ АКБ "Львів" (м. Львів) став членом НСМЕП.

Радою Платіжної організації НСМЕП надано дозвіл на укладення договору про вступ до НСМЕП банкам АБ “Факторіал-Банк” (м. Харків) і ВАТ "ФІНЕКСБАНК" (м. Київ), а також ТОВ СНВФ “Аргус” (м. Харків) в якості технічного еквайра.

Радою Платіжної організації НСМЕП надано дозвіл ВАТ КБ “Столичний” (м. Суми) на проведення перевірки його роботи в НСМЕП у режимі міжбанківської взаємодії.

Листопад

Київська міська філія ВАТ „Укртелеком“ запровадила можливість сплати рахунків за послуги телефонного зв’язку, надані Київською міською філією ВАТ „Укртелеком“ через мережу Інтернет за допомогою картки НСМЕП.
Послуга доступна за адресою http://www.kyiv.ukrtelecom.ua/ua/nsmep/.

Жовтень

Радою Платіжної організації НСМЕП надано дозвіл на укладення договору про вступ до НСМЕП АКБ "Київ" (м. Київ), ЗАТ АКБ "Львів" (м. Львів), АКБ "Юнекс" (м. Київ), ВАТ "Електрон-Банк" (м. Львів)

У зв'язку з розширенням обсягів впровадження Нацiональної системи масових електронних платежiв, розвитком новітніх технологій та сфер їх застосування, Департаменти iнформатизацiї та платiжних систем Національного банку України разом з iнформацiйно-консультативним центром "Iнформ-Київ" проводять 19 та 20 жовтня 2006 року для фахiвцiв державних установ, комерцiйних банкiв та розробників (постачальників) програмно-технічних засобів та послуг практичну Конференцію “Нацiональна система масових електронних платежiв. Новітні технології для реалізації державних і корпоративних програм та проектів.”

Детальніша інформація у листі Національного банку України від 28.09.2006 №24-112/1783-10234, що надісланий банківським установам. Для інших учасників інформацію надає iнформацiйно-консультативний центр "Iнформ-Київ" - office@inform.in.ua, тел./факс: 425-24-91.

Вересень

ЗАТ "Центр Обслуговування Мобільних Платежів" став учасником НСМЕП.

УДППЗ "УкрПошта" стало членом НСМЕП.

Серпень

Рішенням Ради Платіжної організації НСМЕП затверджено Тимчасове положення про функціонування мобільного платіжного інструменту в Національній системі масових електронних платежів та розпочато пілотний проект впровадження в НСМЕП мобільного платіжного інструменту.

За рішенням Платіжної організації НСМЕП АКБ “Фінбанк” переведено у міжбанківський режим

Банки – члени НСМЕП починаючи з 20.08.2006 р. мають можливість замовити картки НСМЕП платіжними додатками: „гаманець“ і „чек“ з кодами основної валюти (гривня), спільними для обох додатків ПІН-ами та з ідентифікаційним додатком “Студентський квиток”. Детальніше про впровадження електронного студентського квитка

Дозвіл Платіжної організації НСМЕП на виготовлення суміщених карток отримав Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій (НДІ ПІТ).

Липень

ТОВ КБ “АРМА”, ТОВ “Комерційний Індустріальний Банк”, ВАТ КБ “Столичний” та ЗАТ АКБ "Одеса-Банк", ВАТ “Перший інвестиційний банк” стали членами НСМЕП.

Радою Платіжної організації НСМЕП надано дозвіл АБ “Південний” на проведення перевірки його роботи в НСМЕП у режимі міжбанківської взаємодії.

Радою Платіжної організації НСМЕП надано дозвіл на укладення договору про вступ до НСМЕП ВАТ КБ “Столичний” (м. Суми), ТОВ КБ “АРМА” (м. Київ), ТОВ "Комерційний Індустріальний Банк" (м. Київ), "Перший Інвестиційний Банк" (м. Київ).

Червень

Радою Платіжної організації НСМЕП прийняті рішення щодо забезпечення умов виробництва, емісії та функціонування платіжних карток НСМЕП з чіп-модулями сімейства SLE66CxxP (картки НСМЕП-2):

• надано дозвіл на використання в НСМЕП програмного забезпечення для чіп-модулів сімейства SLE66CxxP у складі операційної системи УкрКОС v2.0 та програми додатків УкрКОІН v2.0, розроблених ТОВ “Автор”;

• надано тимчасовий дозвіл ТОВ “Підприємство “Пластик карта” на виготовлення нової картки НСМЕП (НСМЕП-2) за заявками членів та учасників НСМЕП;

• члени та учасники НСМЕП зобов’язані у термін до 31.07.2006 провести встановлення (оновлення) сертифікованого програмного забезпечення компонентів апаратно-програмного комплексу НСМЕП з функцією обслуговування платіжних карток НСМЕП-2.

Травень

ТОВ “Банк Ренесанс Капітал (м. Київ), ТОВ КБ “Арма (м. Київ) отримали дозвіл Платіжної організації НСМЕП на укладення договору про вступ до НСМЕП.

Квітень

Банками – членами НСМЕП розпочато роботи поетапного оновлення програмного забезпечення діючого термінального обладнання НСМЕП для обслуговування карток НСМЕП нового покоління (на базі операційної системи УкрКОС v2.0 та програми додатків УкрКОІН v2.0 для мікроконтролерів сімейства SLEC66xxP).

Березень

АКБ “Одеса-Банк” (м. Одеса) отримав дозвіл Платіжної організації на укладення договору про вступ до НСМЕП.

З ЗАТ "Центр обслуговування мобільних платежів" укладений протокол щодо виконання робіт з внесення до технології НСМЕП функції розрахунків із застосуванням мобільних телефонів (зі спеціалізованою SIM-картою з банківськими функціями).

Радою Платіжної організації НСМЕП розглядається заява ЗАТ “Донміськбанк” щодо вступу до системи. 

Фірми ДП "УЛІСС" і ТОВ "Сервус Системз Інтегрейшн" проводять роботи по адаптації терміналів та банкоматів (BANQIT, Hypercom, Diebold) до використання в НСМЕП. Орієнтовні терміни завершення робіт відповідно II та III квартали ц.р.

Національний банк України спільно з НДІ “Прикладних інформаційних технологій” проводить роботи з створення  проекту “студентської картки” з функціями студентського квитка, банківської платіжної картки та пільгової оплати проїзду.

Національний банк України спільно з Міністерством праці та соціальної політики України проводить роботи з створення соціальної картки.

Національний банк України завершує розроблення специфікацій по розширеному платежу, за якими будуть вводитися операції соціальних платежів, включаючи розрахунки на транспорті соціальною та студентською картками, переказ коштів на банківський рахунок або на отримувача, отримання виписок з банківських рахунків клієнта.

У Навчальному центрі НБУ (м. Київ, вул.Андріївська,1) відбувся семінар на тему: “Карткова система Національного банку України. Організація та технологія впровадження”.  На семінарі виступили з доповідями провідні фахівці Національного банку. Отримана слухачами інформація була новою з питань : 1) Функціонування програмних комплексів НСМЕП в територіальних управліннях Національного банку; 2) Порядок впровадження НСМЕП на рівні територіальних управлінь.

Лютий

У Навчальному центрі НБУ (м. Київ, вул.Андріївська,1) відбувся семінар на тему: “НСМЕП. Сучасний стан та перспективи розвитку. Питання впровадження  карткового проекту банку”. На семінарі виступили з доповідями провідні фахівці Національного банку та інші учасники  НСМЕП. На думку слухачів (всього присутніх – 73) розглянуті на семінарі питання актуальні та важливі як для розвитку банківського сектору, так і взагалі для економіки України. Презентаційні матеріали (у скороченому вигляді)

 

 

  На початок сторінки