Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Грошово-кредитний ринок у липні: зростання гривневого кредитного портфеля та притік депозитів бізнесу

09.08.2017

прес-реліз

 

За підсумками липня 2017 року грошова маса зросла на 1.0% до 1114.8 млрд. грн., що було зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками та залишків за депозитами. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за липень 2017 року.

 

У липні портфель кредитів, наданих банками корпоративному сектору та населенню у національній валюті, продовжував зростати на 1.8% порівняно з червнем. Зокрема, залишки за кредитами, наданими бізнесу у національній валюті, збільшилися на 1.8% м/м, домашнім господарствам – на 1.6% м/м.

 

Ефект курсової переоцінки, зумовлений зміцненням курсу гривні по відношенню до долара США, продовжував впливати на скорочення заборгованості перед банками за кредитами в іноземній валюті в гривневому еквіваленті. Водночас залишки за ними продовжували знижуватися і в доларовому еквіваленті (на 1.6% м/м).

 

У результаті за підсумками липня загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та сектору домашніх господарств, незначно скоротилися (на 0.1% м/м).

 

Депозитний портфель банків у липні продовжував поступово зростати, як у національній валюті – на 0.5% м/м, так і в іноземній (у доларовому еквіваленті) – на 2.1% м/м. Така динаміка була забезпечення суттєвим зростанням вкладів корпоративного сектору.

 

Зокрема, портфель депозитів бізнесу в національній валюті у липні збільшився на 2.0% м/м, у той час як залишки за гривневими депозитами населення дещо скоротилися – на 1.0% м/м, що насамперед пояснюється сезонним чинником.

 

Корпоративний сектор також суттєво наростив свої вклади в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – за підсумками липня вони зросли на 5.7% м/м. Депозити населення в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) залишилися майже без змін.

 

У липні тривало подальше поступове здешевлення вартості кредитів. Зокрема вартість гривневих кредитів для бізнесу знизилися на 0.8 в. п., з початку року – на 3.8 в. п. Для населення вартість кредитів в національній валюті знизилася на 1.1 в. п., а з початку року – на 2.1 в. п.

 

Поступово продовжувала знижуватися вартість банківських депозитних продуктів, як для бізнесу, так і для населення. Зокрема, за підсумками липня суттєво знизилася ставка за вкладами бізнесу в іноземній валюті – на 0.9. в. п. до 2.2%.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у липні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (серпень 2017).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.08.2017